Tid og sted for afholdelse af svendeprøver

Her har du en oversigt over de kommende svendeprøver.

Skole & Adresse for prøveafholdelse Mødetid Materialeindlevering
EUC Nord
M. P. Koefoeds Vej 10, Malerafdelingen, 9800 Hjørring
29.05.2019
Kl. 08:00
Tirsdag den 28. maj kl. 10:00
EUC Sjælland
Skolehjemmet, Sneppevej 53, 4700 Næstved
29.05.2019
Kl. 08:00
Onsdag den 29. maj
Svendborg Erhvervsskole
Porthusvej 71, Bygning 22, 5700 Svendborg
29.05.2019
Kl. 08:00
Mandag den 27. maj kl. 12:00 - 14:00
UCH - Uddannelsescenter Holstebro
Døesvej 70, Malerafdelingen, 7500 Holstebro
29.05.2019
Kl. 08:00
Tirsdag den 28. maj kl. 08:00 - 15:30
Aarhus Tech
Halmstadsgade 6, lokale 121b, 8200 Århus N
29.05.2019
Kl. 08:00
Tirsdag den 28. maj kl. 08:00 - 12:00
Tradium
Blommevej 40, 8930 Randers NØ
29.05.2019
Kl. 12:00
Tirsdag den 28. maj kl. 08:00 - 15:00 og onsdag den 29. maj kl. 07.:00 - 11:00
Erhvervsskolen Nordsjælland
Milnersvej 48, 3400 Hillerød
29.05.2019
Kl. 08:00
Tirsdag den 28. maj kl. 8:00 -13:00 lokale 373
Syddansk Erhvervsskole, Odense
Risingevej 60, Malerafdelingen, 5000 Odense C
28.05.2019
Kl. 08:00
Mandag den 27. maj kl. 08:00 - 15:00 og Tirsdag den 28. maj kl. 07:00 - 07:45
EUC Nordvestsjælland
Absalonvej 20, Malerafdelingen, indkørsel fra Riffelhavevej, 4300 Holbæk
29.05.2019
Kl. 08:00
Tirsdag den 28. maj kl. 08:00 - 15:00
Syddansk Erhvervsskole, Vejle
Boulevarden 36, Malerafdelingen, 7100 Vejle
29.05.2019
Kl. 08:00
Tirsdag den 28. maj kl. 08:00-16:00, malerafdelingen
TEC
Tobaksvejen 15, 2860 Søborg
28.05.2019
Kl. 08:00
Mandag den 27. maj
EUC Syd
Stegholt 35, Åbenrå, Malerafdeling Port 1
29.05.2019
Kl. 08:00
Mandag den 27. maj kl. 09:00 - 15:00 og Tirsdag den 28. maj kl. 08:15 - 15:15
Rybners
Spangsbjerg Møllevej 72, Blok L, 6700 Esbjerg
29.05.2019
Kl. 08:00
Tirsdag den 28. maj kl. 14:00 - 15:30
Tech College Aalborg
Skolehjemmet, Rørdalsvej 10, 9000 Aalborg
31.05.2019
Kl. 12:30
Fredag den 31. maj kl. 08:00 - 12:00
ZBC Slagelse
Skolehjemmet, Valbyvej 69C, 4200 Slagelse
29.05.2019
Kl. 08:00
Onsdag den 29. maj kl. 08:00