Tid og sted for afholdelse af svendeprøver

Her har du en oversigt over de kommende svendeprøver.

Skole & Adresse for prøveafholdelse Mødetid Materialeindlevering
EUC Nord
M. P. Koefoeds Vej 10, Malerafdelingen, 9800 Hjørring
07.06.2022
Kl. 08:00
Fredag den 3. juni kl. 10.00
EUC Sjælland
Skolehjemmet, Sneppevej 53, 4700 Næstved
07.06.2022
Kl. 08:00
Tirsdag den 7. juni kl. 8.00
Svendborg Erhvervsskole
Porthusvej 71, Bygning 22, 5700 Svendborg
03.06.2022
Kl. 08:00
Torsdag den 2. juni kl. 10.00 - 16.00
UCH - Uddannelsescenter Holstebro
Døesvej 70, Malerafdelingen, 7500 Holstebro
07.06.2022
Kl. 08:00
Fredag den 3. juni kl. 8.00 - 12.00
Aarhus Tech
Halmstadsgade 6, lokale 121b, 8200 Århus N
07.06.2022
Kl. 08:00
Fredag den 3. juni. kl. 8.00 - 12-00
Tradium
Blommevej 40, 8930 Randers NØ
03.06.2022
Kl. 08:00
Torsdag den 2. juni
U/Nord
Milnersvej 48, 3400 Hillerød
07.06.2022
Kl. 08:00
Fredag den 3. juni kl. 8:00 - 13:00 Indgang F, lokale 373
College360
Bredhøjvej 8, lokale C.1.66, 8600 Silkeborg
07.06.2022
Kl. 08:00
Fredag den 3. juni. kl. 10.00 - 12.00 lokale C.1.66
Syddansk Erhvervsskole, Odense Hold 1
Risingevej 60, Malerafdelingen, 5000 Odense C
09.05.2022
Kl. 08:00
Mandag den 9. maj kl. 7.00 - 8-00
Syddansk Erhvervsskole, Odense Hold 2
Risingevej 60, Malerafdelingen, 5000 Odense C
07.06.2022
Kl. 08:00
Tirsdag den 7. juni kl. 7.00 - 8.00
EUC Nordvestsjælland
Absalonvej 20, Malerafdelingen, 1. sal, lokaler J127-J135
07.06.2022
Kl. 08:00
Fredag den 3. juni kl. 8.00 - 13.00
Syddansk Erhvervsskole, Vejle
Boulevarden 36, Malerafdelingen, 7100 Vejle
07.06.2022
Kl. 08:00
Fredag den 3. juni kl. 8.00 - 15.30
TEC (hold 1)
Tobaksvejen 15-19, 2860 Søborg
19.05.2022
Kl. 08:00
Onsdag den 18. maj kl. 12.00 - 15.00 (indgang fra gårdsiden)
EUC Syd
Stegholt 35, 6200 Åbenrå, hovedforløbsværkstedet
07.06.2022
Kl. 08:00
Fredag den 3. juni kl. 8.30 - 11.30
Rybners
Spangsbjerg Møllevej 72, 6700 Esbjerg, Blok L
07.06.2022
Kl. 08:00
Fredag den 3. juni kl. 8.00 - 13.00
Tech College Aalborg
Øster Uttrupvej 1, Malerafd., 9000 Aalborg
07.06.2022
Kl. 08:00
Fredag den 3. juni kl. 8.00 - 12.00
ZBC Slagelse
Skolehjemmet, Ahorns Alle 3-5, 4100 Ringsted
07.06.2022
Kl. 08:00
Tirsdag den 7. juni kl. 8.15
TEC (hold 2)
Tobaksvejen15-19, 2860 Søborg
03.06.2022
Kl. 08:00
Torsdag den 2. juni kl. 12.00 - 15.00 (indgang fra gårdsiden)